1 / 3

Pod promenadą w nadmorskiej miejscowości Sidmouth (hrabstwo Devon) odkryto ogromną tłuszczową bryłę. Zator składający się głównie z tłuszczu i nawilżanych chusteczek urósł do wielkości sześciu dwupoziomowych angielskich autobusów.

Jak informuje przedsiębiorstwo wodociągowe South West Water, które dokonało szokującego odkrycia, ogromna góra tłuszczu o długości 64 metrów jest największym tego typu znaleziskiem w historii firmy i prawdopodobnie jednym z największych odkrytych tak blisko morza.

Na szczęście zator został odkryty w odpowiednim momencie i nie miał wpływu na jakość wody w kąpielisku Sidmouth. Przedsiębiorstwo szacuje, że usunięcie zatoru może zając do ośmiu tygodni.

“Góra tłuszczowa” pod Sidmouth to nie wyjątek. Zatory podobnej wielkości odkryto już w Londynie, Melbourne, Dublinie czy Belfaście.

Góry tłuszczu w kanałach, czyli uważaj co wrzucasz do toalety [WIDEO]

Nawilżane chusteczki – zmora kanalizacji

Gigantyczny zator powstał w wyniku połączenia nawilżanych chusteczek, tłuszczu, oleju, smarów i wszystkiego tego, co nie powinno znaleźć się w kanalizacji, a zostało tam wrzucone przez mieszkańców Sidmouth.

Przedsiębiorstwo South West Water apeluje: “Zatrzymaj blokowanie kanałów, stosując zasadę 3P: Pee, Paper and Poo! Nie wylewaj do kanalizacji tłuszczu, oleju i smarów!”.

https://www.facebook.com/SouthWestWater/photos/a.1563367280423621/2118671404893203/?type=3&theater

Za każdym razem, gdy wilgotne chusteczki są spłukiwane w toalecie, a olej wylewany do ścieku, istnieje ryzyko, że może to spowodować zablokowanie kanałów. Każdego dnia brytyjskie przedsiębiorstwa pokonuje dziesiątki nowych blokad kanalizacyjnych, które każdego roku zwiększają rachunki Brytyjczyków nawet o 4,5 miliona funtów.

Czytaj więcej

Skomentuj