Narciarska trasa zjazdowa, rynna snowboardowa, crossowe trasy rowerowe – tak za kilka lat może wyglądać wysypisko śmieci Radiowo pod Warszawą.

Jak informuje "Życie Warszawy", koncepcja rekultywacji i zagospodarowania tego terenu została opracowana przez planistów we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania (użytkuje ten teren) oraz gminą Stare Babice. Składowisko Radiowo znajduje się na granicy dwóch stołecznych dzielnic: Bemowa i Bielan oraz gmin Izabelin i Stare Babice. Góra śmieci jest wysoka na ponad 80 m. Odpady gromadzono tam od początku lat 60.

Stok narciarski miałby nachylenie 14 proc. Byłby szeroki na 30 m i wraz z dojazdem do wyciągu długi na około 650 m, czyli byłby ponad dwa razy większy od Górki Szczęśliwickiej, jedynego całorocznego stoku w stolicy. Na koronie składowiska planowane jest utworzenie tarasów widokowych, rynny snowboardowej o długości ok. 100 m, stoku saneczkowego z wyciągiem oraz wyciągu dla narciarzy. Ponadto na zboczach wysypiska powstałoby kilkaset metrów crossowych ścieżek rowerowych oraz alejek dla pieszych, a jej zbocza byłyby ozdobione ogrodem skalnym – czytamy w "Życiu Warszawy".

Eksperci, którzy przygotowywali plany, szacują koszty na ok. 10 mln zł. 

źródło: Życie Warszawy

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj