Ministerstwo Środowiska zamierza skorygować projekt Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do Emisji na lata 2008 –2012 na korzyść energetyki, budzi to zaniepokojenie w innych branżach – pisze “Puls Biznesu”.

Jak donosi, Ministerstwo Środowiska w efekcie nacisków ze strony Ministerstwa Gospodarki chce zwiększyć limity dla energetyki o 6 mln ton zmniejszając pulę uprawnień dla przemysłu. To budzi uzasadniony sprzeciw innych branż.

Resort środowiska oficjalnie daje do zrozumienie, że nie należy się spodziewać wielkich zmian w podziale uprawnień, ale przemysł obawia się nowego podziału i apeluje, żeby rząd pozostał przy dotychczasowej wersji KPRU, nawet kosztem podwyżki cen energii elektrycznej – pisze PB.

Zdaniem dziennika Ministerstwo Środowiska szuka jeszcze jednej szansy rozwiązania problemu emisji w kontaktach z Komisją Europejską. Chodzi o wskaźnik wzrostu gospodarczego przyjęty przez KE przy obliczeniach limitu emisji dla naszego kraju. Urzędnicy unijni założyli wzrost na poziomie 4,7 proc, podczas gdy z opublikowanych przez GUS wstępnych danych wynika, że było to 6,5 proc.

źródło: Puls Biznesu / cire.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj