Podczas szczytu klimatycznego ONZ COP23 w Bonn minister środowiska Jan Szyszko podkreślał, że tak samo jak redukcja emisji dwutlenku węgla, ważne jest też pochłanianie jego nadwyżek przez lasy i glebę.

– Musimy jak najszybciej, jak najtaniej i jak najbardziej efektywnie zmniejszyć tempo wzrostu koncentracji CO2 w atmosferze. Jedną z dróg do tego celu jest pochłanianie CO2 z atmosfery przez żywe systemy, jak gleba i lasy – wskazał w Bonn minister środowiska Jan Szyszko.

W niemieckim Bonn trwa szczyt klimatyczny ONZ COP23. W konferencji udział biorą minister środowiska Jan Szyszko oraz wiceminister resortu Paweł Sałek, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej.

Podczas rozmów na szczycie COP23 Jan Szyszko mówił przede wszystkim o polskich pomysłach na realizację postanowień Porozumienia paryskiego, czyli pochłanianiu nadwyżek dwutlenku węgla w powietrzu przez lasy i glebę.

CZYTAJ TAKŻE: Szczyt klimatyczny COP24 odbędzie się w Katowicach

W czasie konferencji mówiono także o współpracy na rzecz klimatu między państwami Grupy Wschodniej (EEG).

Ministerstwo przypominało, że przyszłoroczny szczyt ONZ – COP24 – odbędzie się w Katowicach. Udział w nim zapowiedziała w Bonn m.in. Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych. Do pomocy w organizacji wydarzenia zaproszono przedstawicieli Fidżi i Maroka, gdzie odbyły się poprzednie spotkania ONZ.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj