RDOŚ usunęła inwazyjne rośliny z rezerwatu przyrody Zamczysko
W rezerwacie przyrody Zamczysko Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska usunęła czeremchę amerykańską – poinformowało biuro prasowe RDOŚ w Katowicach. Zabieg ten ochroni rodzimą florę przed kolonizacją inwazyjnej rośliny – dodało.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20528155332606250131)
