Dzień Samorządu Terytorialnego 35 lat od reformy samorządowej
27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 1990 r., które były również pierwszymi wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej. "To jedna z najlepiej funkcjonujących reform ustrojowych po 1989 roku i przykład udanej decentralizacji" - powiedziała o polskiej reformie samorządowej z 1990 r. dr Julita Łukomska, zastępczyni dyrektora w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13935987522606231536)
