W Katowicach badają smog latając balonem
Balon Uniwersytetu Śląskiego z mobilnym laboratorium przeleciał nad Katowicami. Za pomocą wyposażonego w odpowiednią aparaturę balonu naukowcy mają m.in. zbadać warunki meteorologiczne, a także stężenie sadzy w powietrzu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17287685002606241026)
