Samorządy w Norwegii zakazują sprzedaży… balonów z helem
Kilka samorządów lokalnych w Norwegii wprowadzi zakaz sprzedaży balonów z helem podczas zbliżającego się Święta Konstytucji 17 maja. Ekolodzy i samorządowcy twierdzą, że balony to latające śmieci, które lądują w górach, w lasach, w jeziorach czy w morzu. Zwracają też uwagę na marnowanie zasobów – hel jest cennym gazem, używanym m.in. w medycynie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19792904642606241009)
