Polenergia zmniejszy o około 3 mln ton emisję CO2E dzięki zielonej energii
Prywatna grupa energetyczna Polenergia, dzięki swoim działaniom redukcyjnym uniknęła 1,05 mln ton emisji CO2e – wynika z wyliczeń Fundacji Climate&Strategy, która obliczyła ślad węglowy Polenergii za 2023 r. Dodatkowo, Fundacja policzyła, że budowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 pozwoli na uniknięcie emisji ok. 2 mln ton CO2e rocznie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13489784982606251924)

