Polska i Norwegia wzmacniają współpracę energetyczną
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Łącznie artykułów: 3.
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Podczas centralnych obchodów Dnia Energetyka w Bełchatowie premier Donald Tusk, w liście odczytanym przez posła Adriana Witczaka, podkreślił, że energetycy są jednym z filarów stabilności i zmian w krajowym miksie energetycznym.
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) ogłosiły rozpoczęcie współpracy z fińskimi firmami Fortum i TVO Nuclear Services w zakresie projektowania oraz przygotowania do eksploatacji elektrowni jądrowej na Pomorzu. To przełomowy krok w realizacji ambitnego projektu, którego rezultaty będą kluczowe dla bezpiecznej i zrównoważonej energetyki Polski.