Zagrożenie skażeniem wody w Białych Błotach. NIK ujawnił wieloletnie zaniedbania
Najwyższa Izba Kontroli wykryła niezabezpieczone ujęcie wody pitnej w Cielu. Brak wyznaczonych stref ochronnych był wynikiem wieloletnich zaniedbań gminnej spółki wodociągowej i władz gminy Białe Błota. Sytuacja ta mogła doprowadzić do przedostania się ścieków z przydomowych oczyszczalni do wód podziemnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14787495582606271415)
