Rybnik z finansowaniem budowy biogazowni
Rybnicka miejska spółka Centrum Zielonej Energii (CZE) podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) umowę dotacji i pożyczki do inwestycji biogazowni.
Łącznie artykułów: 3.
Rybnicka miejska spółka Centrum Zielonej Energii (CZE) podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) umowę dotacji i pożyczki do inwestycji biogazowni.
Samorząd Rybnika pracuje nad budową w tym mieście Centrum Zielonej Energii. Szacowana na 0,5 mld zł inwestycja ma opierać się o zagospodarowanie odpadów i produkcję energii elektrycznej, ciepła i wodoru. Na początku przyszłego roku ma powstać pod tym kątem spółka kapitałowa.
Spółka ZE PAK z Grupy Polsat Plus zamierza współpracować z samorządem Rybnika przy budowie w tym mieście Centrum Zielonej Energii. Szacowana na 0,5 mld zł inwestycja ma opierać się o zagospodarowanie odpadów i produkcję energii elektrycznej, ciepła i wodoru.