80 proc. ogółu strat branży automotive przez brak półprzewodników. Stanęła produkcja w polskich fabrykach VW
Kryzys półprzewodników będzie trwał jeszcze w 2022 r. Rynek motoryzacyjny, który odpowiada za ok. 10 proc. światowego zapotrzebowania na półprzewodniki, może ponieść nawet 80 proc. ogółu strat wywołanych problemami z ich dostępnością - wynika z raportu firmy doradczej KPMG. Kolejny raz w tym roku stanęła produkcja w podpoznańskich fabrykach Volkswagena. Przymusowe wolne to właśnie rezultat deficytu półprzewodników na rynku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5512925272606232239)
