Będą cięcia wynagrodzeń dla samorządowców. Pensje o 20 proc. w dół
Najpierw cięcia pensji poselskich i senatorskich, teraz obniżki wynagrodzeń dla samorządowców. Rząd obetnie pensje m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców o 20 proc.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15681073132606241424)
