Dekarbonizacja w ciepłownictwie przyspiesza. W Bydgoszczy nowe źródła gazowe zastąpią kotły węglowe
Grupa PGE uruchomiła w Bydgoszczy nowoczesną elektrociepłownię gazową, która zastąpi wysłużone kotły węglowe. Dzięki temu emisja CO2 spadnie o ponad 100 tys. t rocznie, co poprawi jakość powietrza i bezpieczeństwo dostaw ciepła w mieście. Inwestycja jest częścią szerokiego programu dekarbonizacji ciepłownictwa realizowanego przez PGE, który ma zwiększyć stabilność krajowego systemu elektroenergetycznego. Nowa jednostka ma być jednym z filarów transformacji sektora.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6415888612606242026)
