Polska przystępuje do Climate Club
Jak poinformowało MKiŚ, Polska przystępuje do Climate Club – międzyrządowego forum działającego na rzecz dekarbonizacji przemysłu, aby wesprzeć polski przemysły stalowy i cementowy na ścieżce transformacji w kierunku niskoemisyjnym. Dzięki działaniom Ministerstwa Klimatu i Środowiska, na powyższym forum, zachowana ma być konkurencyjność krajowej produkcji. Ma to też zapobiec przeniesieniu jej poza granice kraju.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7881598062606240601)
