Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: CRMA

Łącznie artykułów: 4.

Przyszłość systemu ZSEiE w Polsce. Czas przejść od rozliczania tabel do zarządzania surowcami

Przyszłość systemu ZSEiE w Polsce. Czas przejść od rozliczania tabel do zarządzania surowcami

09.06.2026
0

Jak skutecznie odzyskiwać metale krytyczne i budować niezależność surowcową kraju w oparciu o system ZSEiE? Dwadzieścia lat funkcjonowania systemu gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce przyniosło ogromny sukces ilościowy, jednak nowoczesne wyzwania unijne wymagają przejścia do fazy jakościowej. Rzeczywiste przetwarzanie elektroodpadów w wyspecjalizowanych zakładach to fundament efektywności gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) i jedyna droga do zatrzymania cennych zasobów w kraju.

„Przekaż elektrośmieci do recyklingu. Pomóż odzyskać surowce”. 8. edycja Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci już 13 października

„Przekaż elektrośmieci do recyklingu. Pomóż odzyskać surowce”. 8. edycja Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci już 13 października

Jak co roku, 13 października 2025 r. z inicjatywy WEEE Forum obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. W Polsce organizatorami wydarzenia są ElektroEko S.A. oraz UNEP/GRID-Warszawa a partnerami branżowymi: APPLiA Polska i Związek Cyfrowa Polska. Wydarzenie objęły honorowym patronatem Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Celem inicjatywy jest upowszechnienie zasad dotyczących przekazywania zużytego sprzętu do recyklingu.

css.php
Copyright © 2026