Warszawa. Od początku lutego nie działa jedna linia spalarni osadów w oczyszczalni "Czajka"
Od początku lutego nie działa jedna z linii spalarni w oczyszczalni ścieków "Czajka". Część osadów jest wywożona do jednej z miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim – poinformowało PAP MPWiK. Wyłączenie tej linii pokazuje, że oczyszczalnia ma po raz kolejny problemy nie tylko z przesyłaniem nieczystości, ale również utylizacją osadów – ocenia wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3271905792606241614)
