Gminy nie chcą płacić za odławianie dzikich zwierząt z terenów zamieszkanych
Ministerstwo Klimatu i Środowiska uważa, że – choć nie wynika to wprost z przepisów – to zadanie własne gmin. Lokalne władze przekonują, że odławianie dzikich zwierząt z terenów zamieszkanych to odpowiedzialność Skarbu Państwa, z czym ostatnio zgodził się sąd – można przeczytać w czwartkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=68406612606250302)
