Deregulacja w sektorze energetycznym. Ułatwienia dla odbiorców, przedsiębiorców i inwestorów
Mniej biurokracji, łatwiejsze inwestycje w odnawialne źródła energii i zwiększenie udziału zielonej energii w polskiej gospodarce oraz większa przejrzystość rachunków - to najważniejsze zmiany wprowadzane przez ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu dokonania deregulacji w zakresie energetyki. 27 maja 2025 r. Rada Ministrów przyjęła jej projekt, który przedłożyła Minister Klimatu i Środowiska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1021886202606251306)
