NFOŚiGW chce poluzować wymóg sprzedaży 70% ciepła do sieci
Filarem zmian w polityce odpadowej i cieplnej wielu miast i gmin mają stać się instalacje termicznego przekształcania odpadów - przewiduje Paweł Augustyn, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Między innymi dlatego Fundusz chce usunąć wymóg sprzedaży 70% ciepła do sieci miejskiej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13357819562606241341)

![Marcin Benbenek, KomEko: inwestycje wypadają z planów [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/06/benbenek-300x241.jpg)


