Ważna umowa podpisana. Woda z Warty zasili Warcicę.
22 października 2025 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało umowę na opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia o nazwie: „Odbudowa zasobów wodnych i poprawa stanu hydrologicznego zlewni rzeki Warcicy poprzez jej zasilanie wodami rzeki Warty”. To kluczowy krok w realizacji projektu, który ma znacząco poprawić bilans wodny w regionie i ograniczyć skutki coraz częściej występujących susz.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4551197542606231235)



