Ministra klimatu: Zielony Ład NIE powinien być przedmiotem referendum
MKiŚ zdecydowanie odrzuca inicjatywę przeprowadzenia referendum w kwestii przyjęcia Zielonego Ładu, podkreślając konieczność realizacji tej strategicznej agendy w zgodzie ze społeczeństwem. Ministra , Paulina Hennig-Kloska, wyraziła stanowcze stanowisko podczas rozmowy na antenie Radia Zet. W kontekście rosnącej dyskusji na temat polityki klimatycznej UE, Ministerstwo jasno wskazało, że referendum nie jest właściwym narzędziem do podejmowania decyzji w tej sprawie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19186784592606241817)

