Cyberbezpieczeństwo i wdrożenie dyrektywy NIS2 w samorządzie i branży gospodarki komunalnej
Od 18 października br. wchodzą w życie nowe przepisy Dyrektywy NIS2 w sprawie środków na rzecz wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa w całej Unii Europejskiej. Rozszerza ona zakres podmiotowy dotychczasowej Dyrektywy NIS m.in. o administrację publiczną, sektor żywności, ścieki, przemysł, zarzadzanie odpadami i przestrzeń kosmiczną oraz szerzej traktuje niektóre sektory (m.in. rozszerzenie zakresu infrastruktury cyfrowej).
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1688943762606231726)
