Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: dyrektywa NIS2

Łącznie artykułów: 4.

Duże zmiany w cyberbezpieczeństwie. Mają zwiększyć odporność firm i instytucji publicznych

Duże zmiany w cyberbezpieczeństwie. Mają zwiększyć odporność firm i instytucji publicznych

23.02.2026
0

Prezydent Karol Nawrocki w czwartek 19 lutego 2026, podpisał ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC) i skierował ją do kontroli następczej przez Trybunał Konstytucyjny. Nowe przepisy implementują do polskiego prawa unijną dyrektywę NIS2 i mają zwiększyć odporność firm i instytucji publicznych na zagrożenia cybernetyczne. Jak podkreślają eksperci, to kluczowy element całego ekosystemu cyberbezpieczeństwa, którego brak ograniczał poziom ochrony podmiotów prywatnych i publicznych.

Cyberbezpieczeństwo i wdrożenie dyrektywy NIS2 w samorządzie i branży gospodarki komunalnej

Cyberbezpieczeństwo i wdrożenie dyrektywy NIS2 w samorządzie i branży gospodarki komunalnej

Od 18 października br. wchodzą w życie nowe przepisy Dyrektywy NIS2 w sprawie środków na rzecz wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa w całej Unii Europejskiej. Rozszerza ona zakres podmiotowy dotychczasowej Dyrektywy NIS m.in. o administrację publiczną, sektor żywności, ścieki, przemysł, zarzadzanie odpadami i przestrzeń kosmiczną oraz szerzej traktuje niektóre sektory (m.in. rozszerzenie zakresu infrastruktury cyfrowej).

css.php
Copyright © 2026