Duże zmiany w cyberbezpieczeństwie. Mają zwiększyć odporność firm i instytucji publicznych
Prezydent Karol Nawrocki w czwartek 19 lutego 2026, podpisał ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC) i skierował ją do kontroli następczej przez Trybunał Konstytucyjny. Nowe przepisy implementują do polskiego prawa unijną dyrektywę NIS2 i mają zwiększyć odporność firm i instytucji publicznych na zagrożenia cybernetyczne. Jak podkreślają eksperci, to kluczowy element całego ekosystemu cyberbezpieczeństwa, którego brak ograniczał poziom ochrony podmiotów prywatnych i publicznych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=90030472606231807)



