Od dziś strażnicy miejscy mogą ukarać mandatem m.in. osoby jeżdżące rowerem czy hulajnogą bez uprawnień
Dzisiaj zaczyna obowiązywać rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji nadające strażnikom miejskim nowe uprawnienia mandatowe dotyczące poruszania się rowerem, e-hulajnogą oraz urządzeniem transportu osobistego (UTO).
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10195524322606241847)
