Chęć odzyskania 50 groszy czy troska o planetę? Co tak naprawdę motywuje Polaków do bycia eko?
Mimo deklarowanego pozytywnego podejścia do recyklingu, co czwarty Polak wciąż nie oddaje opakowań kaucyjnych. Wg danych z Ministerstwa Klimatu i Środowiska do obiegu wraca aż 60%, opakowań kaucyjnych, a plastik powoli znika z naszych lasów i rzek. Jednak za tymi liczbami kryją się realne wyzwania: zapchane maszyny, brak miejsca w domach na puste butelki i niejasne zasady zwrotu. Czy Polska zdoła osiągnąć unijny cel 90% zbiórki do 2029 roku i co tak naprawdę motywuje nas do bycia eko – troska o planetę czy chęć odzyskania 50 groszy?
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=21400055462606241623)
