Konin. Zielony wodór popłynie z Elektrowni jeszcze w tym półroczu
Prezes ZE PAK, Piotr Woźny, zapowiada rozpoczęcie produkcji wodoru do końca bieżącego półrocza. Projekt, wcześniej opóźniony z powodu problemów bezpieczeństwa, jest teraz w toku po znalezieniu rozwiązania. Wodór będzie produkowany z energii pozyskiwanej ze spalania biomasy w Elektrowni Konin. Spółka planuje dostarczać wodór do ogólnodostępnych stacji tankowania w kilku miastach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17967457262606242018)
