Elektroodpady po 20 latach – czas na drugą reformę systemu
Elektroodpady powinny stać się strategicznym zasobem polskiej gospodarki, a nowe regulacje na poziomie UE i Polski mają ten cel wzmocnić. To najważniejszy wniosek z konferencji parlamentarnej „Elektroodpady – od zanieczyszczenia po surowiec. 20 lat ustawodawstwa”, podsumowującej dwie dekady działania polskiego systemu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) i diagnozującej potrzeby jego dalszych zmian.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=610681572606231927)




