Ekohydrolog: deficyt wodny powstawał w Polsce od kilkunastu lat
Deficyt wodny - wskutek zmniejszonych opadów, m.in. śniegu, i większego parowania związanego z wysokimi temperaturami - powstawał w Polsce od kilkunastu lat. Potencjalny wzrost opadów w kolejnych miesiącach nie “spłaci nam wodnego kredytu” - powiedział ekohydrolog dr Sebastian Szklarek.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20940901912606242013)
