Wprowadzający opakowania mają za co płacić
Dyskusja o rozszerzonej odpowiedzialności producenta w Polsce od lat krąży wokół jednego pytania: „ile producenci powinni zapłacić za wprowadzane opakowania?”. To pytanie jest jednak źle postawione. W rzeczywistości nie chodzi o pytanie „ile?”, ale „za co?”. Naszym zdaniem producent powinien ponieść pełny koszt swojego opakowania – od momentu wprowadzenia go na rynek aż po jego zagospodarowanie jako odpadu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6102987922606230846)
