Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce będzie budowana przy użyciu technologii amerykańskiej
- Pierwsza elektrownia jądrowa będzie budowana przy użyciu technologii amerykańskiej Westinghouse. Jasno mówimy, że chcemy zbudować dwie elektrownie; wicepremier, szef MAP Jacek Sasin jest obecnie w Korei, z Francuzami również jesteśmy w trakcie rozmów - mówił w poniedziałek rzecznik PiS Radosław Fogiel.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9316847812606241930)

