Ataki cybernetyczne na infrastrukturę krytyczną coraz częstsze. Szczególnie wrażliwa energetyka
Wojna w Ukrainie zwiększyła skalę cyberzagrożeń. Od wielu miesięcy systematycznie podejmowane są ataki na polską sieć. Wiele z nich jest kierowanych z Rosji, a szczególnie narażona jest na nie infrastruktura krytyczna, w tym m.in. energetyka. W Polsce operatorzy i zespoły reagowania na incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa od lat śledzą i wyciągają wnioski z przeprowadzanych przez Rosję cyberataków. Obserwując metody ataków wymierzonych w ukraińską infrastrukturę, polscy operatorzy wdrażają najnowsze metody, które są odpowiedzią na zagrożenia ze strony Federacji Rosyjskiej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5523750292606231931)

