Termomodernizacja z budżetu państwa także dla gmin
Jak podaje Ministerstwo Rozwoju, nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, nad którą Sejm zakończył prace spowoduje, że będą dodatkowe premie remontowe dla gmin, wsparcie dla właścicieli budynków z wielkiej płyty, a także zwiększone zostaną premie termomodernizacyjnej w przypadku instalacji OZE. Nowe przepisy przyczynić mają się także do zmniejszenia ubóstwa energetycznego. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13678836022606241101)
