Eksperymentalna instalacja przekształci CO2 w gaz ziemny
Przekształcenie dwutlenku węgla wychwyconego z bloków energetycznych w syntetyczny gaz ziemny do napędzania samochodów (SNG) to cel pilotażowej instalacji uruchomionej przez firmę Tauron w elektrowni w Łaziskach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15853353072606241818)
