GIOŚ: złotej algi nie ma w ujęciach wody pitnej dla Krakowa i Katowic
W próbkach wody pobranych ze zbiorników Goczałkowice i Dobczyce oraz na stopniach wodnych rzeki Wisły w okolicach Krakowa nie stwierdzono "złotej algi"; tego glonu nie ma w ujęciach wody pitnej dla Krakowa i Katowic - przekazał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4041910202606241912)
