KIG "Przemysł Rozlewniczy" apeluje o wyłączenie opakowań szklanych z systemu kaucyjnego
System kaucyjny, którego uruchomienie planuje się na 1 stycznia 2025 roku będzie obejmował także zwrot butelek szklanych wielorazowego użytku o pojemności do półtora litra. Jak twierdzi KIG "Przemysł Rozlewniczy" dzisiejsze systemy obrotu i selektywnej zbiórki są przykładem tego, w jaki sposób powinny funkcjonować tego typu rozwiązania. Za wprowadzeniem opakowań szklanych wielorazowego użytku do systemu nie przemawiają zasadne argumenty - takie rozwiązanie może spowodować jedynie wzrost kosztów i spadek efektywności - ocenia "Przemysł Rozlewniczy".
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20467166852606241009)
