Aktywiści Greenpeace w kopalni Turów. Dosadne hasło na transparencie
Działacze Greenpeace weszli w środę, 17 marca na teren kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów w Bogatyni (Dolnośląskie). Na jednej z wielkogabarytowych koparek rozwiesili transparent z wiele mówiącym hasłem. Domagają się m.in. odejścia od węgla do 2030 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19812518102606242355)
