W płockim Orlenie ruszyła elektrownia zasilana wodą ze ścieków
Koncern Orlen uruchomił w Płocku nowatorską elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków pochodzących z głównego zakładu produkcyjnego tej firmy. Nowa elektrownia, w skali roku będzie w stanie wyprodukować około 800 MWh energii elektrycznej, co daje możliwość zasilania około 400 gospodarstw domowych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13209426632606241847)
