Sprzedano dwie farmy wiatrowe
Grupa Greenvolt zakończyła proces sprzedaży dwóch farm OZE w Polsce. Nabywcą jest hiszpańska firma Ibedrola. Farmy te pierwotnie należały do Augusta Energy, spółki założonej przez KGAL i Grupę Greenvolt. Projekty objęte transakcją mają zawartą 15-letnią umowę PPA na sprzedaż energii fotowoltaicznej do T-Mobile Polska. Transakcja, która została ogłoszona w sierpniu 2022, była pierwszą w procesie realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18501201552606232111)
