Pełne uniezależnienie od rosyjskich węglowodorów od 2023 r. [KOMUNIKAT MKiŚ]
Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje: "Suwerenność energetyczna jest naszym priorytetem, stąd zdecydowanie przyśpieszamy odejście od węglowodorów z Rosji. To wysiłek, który musimy ponieść, nie tylko w ramach solidarności z Ukrainą, ale także dla wzmocnienia naszego bezpieczeństwa energetycznego" – podkreśliła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, podczas wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się 30 marca 2022 r. w Mościskach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7176387202606260554)
![Pełne uniezależnienie od rosyjskich węglowodorów od 2023 r. [KOMUNIKAT MKiŚ]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2022/03/anna-moskwa-morawiecki-obajtek-300x127.jpg)