Dwa nowe Chude Wojtki dla Warszawskich Wodociągów
Elementem systemu uzdatniania wody dla miasta Warszawy są spulchniacze hydrauliczne, czyli statki, których zadanie polega na wtłaczaniu w dno Wisły wody pod ciśnieniem po to, by wypłukać zeń zanieczyszczenia. Zapewnia to odpowiedni przepływ i czystość warstwy filtracyjnej, a tym samym utrzymuje infiltrację na odpowiednim poziomie. Pracujące w rejonie Warszawy dwie tego typu jednostki nazwano Chudymi Wojtkami. A niedługo dołączą do nich dwa kolejne, nowsze tego rodzaju statki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1519628632606242300)
