Dziewięciu na dziesięciu Polaków deklaruje, że oszczędza energię elektryczną
Aż 92 proc. respondentów zadeklarowało, że oszczędza energię elektryczną, a 82 proc. twierdzi, że przywiązuje do tego dużą wagę – wynika z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Do oszczędzania prądu skłaniają Polaków przede wszystkim koszty, które wskazało 84 proc. ankietowanych. Aż 80 proc. motywuje również troska o środowisko naturalne.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19643615462606262120)
