Biowęgiel z bioodpadów do oczyszczania gleby rolniczej
Ponad milion złotych uzyskał zespół badawczy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który wspólnie z chińskim Nanjing Agricultural znalazł się wśród laureatów programu Narodowego Centrum Nauki – Sheng 2. Placówki będą pracować nad wykorzystaniem odpadów ogrodniczych do produkcji biowęgla i flory bakteryjnej do rozkładania najpowszechniej występujących zanieczyszczeń w glebach rolniczych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5145152972606272017)
