Subwencja dla gmin z rejonu Puszczy Białowieskiej
Samorządy z rejonu Puszczy Białowieskiej otrzymały ok. 14 mln zł subwencji ekologicznej za 2025 r., a w przyszłym roku kwoty te mają być jeszcze wyższe. Środki stanowią rekompensatę za ograniczenia wynikające z ochrony przyrody i mogą być przeznaczone na dowolne cele inwestycyjne, od infrastruktury drogowej po gospodarkę wodno-ściekową.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13222722042606232114)
