We Wrocławiu powstaje system do monitorowania mikroplastiku w sieci wodociągowej oraz rzekach
We Wrocławiu powstaje innowacyjny system monitorujący obecność mikroplastiku w sieci wodociągowej oraz rzekach. Projekt realizowany jest we współpracy naukowców z Politechniki Wrocławskiej, start-upu Techsy, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) oraz Wód Polskich. Przedsięwzięcie otrzymało ponad 13 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5600139382606241343)



