TAURON kontra Rafako: Kto ma rację w sprawie jaworznickiej elektrowni?
Jak donosi portal Onet, nowemu blokowi w Elektrowni Jaworzno należącej do Grupy Tauron może grozić awaria z powodu braku odpowiedniego węgla. Portal informuje, że z powodu wykrycia zanieczyszczeń codziennie dochodzi do awaryjnego zatrzymania taśmy nawet 200 razy. TAURON stanowczo zaprzecza "insynuacjom Rafako przytaczanym przez Onet - blok 910 w Jaworznie działa, prace w jednostce prowadzone są zgodnie z kontraktem".
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20969886632606250102)
