Poznań. Po śmierci słonicy Kingi radna PiS kieruje sprawę do prokuratury. Miasto broni dyrektora zoo
Po śmierci słonicy Kingi w poznańskim zoo radna PiS Ewa Jemielity zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury, zarzucając dyrekcji ogrodu zaniedbania. Władze miasta bronią dyrektora Piotra Przyłuckiego i zapowiadają brak dalszych działań kontrolnych. Sam dyrektor oskarża radną o naruszenie dóbr osobistych i żąda przeprosin.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6993911852606231342)

