4 mln zł na rzeźby w przestrzeni publicznej
Czerwona „Gaja”, lustrzane „Niebo Kielc” i przystanek, który jest rzeźbą – program „Rzeźba w przestrzeni publicznej” po raz kolejny pokazuje, że sztuka nie musi stać na cokole ani w muzeum. Do 30 stycznia trwa nabór do kolejnej edycji. Do rozdysponowania ponownie jest 4 mln zł, a maksymalne dofinansowanie jednego projektu wzrosło do 600 tys. zł.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=259563952606231927)
