Minister Moskwa: Polska zaproponuje Radzie UE rodzaj "rosyjskiego ETS"
Polska będzie proponować na najbliższej Radzie UE projekt sankcjonowania importu energii z Rosji poprzez "rosyjski ETS", czyli system analogiczny do opłat za emisje CO2 - poinformowała minister klimatu Anna Moskwa po spotkaniu z komisarz ds. energii Kadri Simson.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18492098322606241457)

